Site Loader

Termín „balkónové zábradlie“ alebo inak povedané balustráda sa vzťahuje na zábradlie, ktoré bolo špeciálne určené na použitie na balkóne. Zábradlie je ochranná bariéra, ktorá bráni ľuďom v páde z budov, schodísk a balkónov. Postupom času bolo vyvinutých mnoho rôznych typov zábradlí. Najtypickejší typ zábradlia je vyrobený na mieste z tlakovo ošetreného reziva s vertikálnymi stĺpikmi pravidelne rozmiestnenými, aby vyhovovali stavebným predpisom. Drevené zábradlia prichádzajú v rôznych štýloch, vrátane viktoriánskeho, Chippendale a ďalších. Kompozitné rezivo a zábradlie z PVC sú bežnou alternatívou dreveného zábradlia. Drôty z nehrdzavejúcej ocele sú bežne navlečené vodorovne v káblových zábradliach.

balkon

Kábel a upevňovacie prvky z nehrdzavejúcej ocele sú odolné a nebránia vo výhľade. V moderných rámových systémoch sa používajú oceľové laná potiahnuté plastom. Váš rozpočet bude ovplyvnený materiálom, ktorý si vyberiete. Nerezové a sklenené zábradlia sú vo všeobecnosti lacnejšie ako sklenené a drevené zábradlia. Ceny sú samozrejme určené kvalitou a množstvom potrebnej práce. Mali by ste tiež zvážiť, akú starostlivosť si vami vybrané materiály vyžadujú. Hliník a sklo sa ľahko čistia, ale drevo vyžaduje špecifické mazivá. Nechajte sa inšpirovať týmito dizajnmi a vyberte si ten, ktorý sa hodí k vášmu domovu! Balkónové zábradlie budovy je často sklenené, čo je momentálne v móde. Celosklenená balustráda je ideálna pre minimalistov. Sklenená balustráda vám umožní vžiť sa do okolia a vžiť sa do vašich pohľadov. Budete potrebovať rám z nehrdzavejúcej ocele a tento materiál tiež poskytuje možnosti dizajnu a rôzne spôsoby, ako čo najlepšie využiť sklo.

balkon

Pre ľudí, ktorí uprednostňujú minimalistický štýl, je táto elegantná a základná estetika ideálna. Napriek tomu, že hliník a sklo sa dopĺňajú, drevo nie. Ochrana proti pádu sa vyžaduje na vyvýšených miestach, ktoré sú prístupné ľuďom, ako sú balkóny alebo strešné terasy. Ak je dôležitý nerušený výhľad, v súčasných architektonických projektoch sa často používajú sklenené stĺpiky a sklenené panely. Existujú však obavy z čistenia, bezpečnosti a ochrany zvierat. Tepané železo a oceľový plech sú dva ďalšie materiály, ktoré je možné rezať a vytvárať dizajny na mieru. Okrasné liatinové zábradlie bolo populárne v druhej polovici devätnásteho storočia a je všeobecne spojené s viktoriánskou architektúrou.

Urobte balkón bezpečným a mimoriadne krásnym s dizajnom balkónového zábradlia, ktorý vyhovuje vašim potrebám.