Hadicou alebo strunami, čistenie potrubia je veľmi dôležité

Nerušený a kvalitný život v čistých a voňavých mestách či na vidieku je snom každého obyvateľa Slovenska. Tieto základné parametre však musíme aj udržiavať a starať sa o všetko to, čo nám ich môže narušiť či zničiť. Keďže domácnosti a všetky fungujúce prevádzky sú napojené na kanalizačné potrubie, práve to treba kontrolovať a pravidelne čistiť, aby nedošlo k havarijnému stavu a neupchalo sa.

Opravy v teréne sú náročné

Piešťany a okolie patrí k oblastiam krajiny, ktoré takisto obývajú ľudia, a tiež tam funguje kanalizačná sieť, ktorá sa môže upchať a spôsobiť tak ich obyvateľom nemalé problémy. Firma, krktorá má na starosti monitoring a čistenie kanalizácie, je im k dispozícii 24 hodín denne, a to aj vo sviatky a voľné dni. Potrubie dokáže vyčistiť dvoma rozličnými metódami, vysokým tlakom vody a elektromechanicky. Obidve sú efektívne a potrubie dokážu vyčistiť aj od hrubých a tvrdých nánosov nečistôt.

Pomenovanie krtkovanie Pieštany https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-piestany/ sa ujalo pre elektromechanické čistenie kanalizácie, založené na pohyboch oceľových špirál, ktoré sa napoja na elektromotor a jeho poháňaním vykonávajú vibračné a rotačné pohyby naraz, čím odstraňujú dlhoročné usadeniny mastnoty a inej špiny z odpadov prevádzok a domácností. Dôvodov, prečo využiť elektromechanický spôsob čistenia kanalizácie je viac, napríklad to, že je vhodné aj na čistenie malých priemerov, odstraňovanie je rýchle, nehrozí pri ňom vyplavenie odstraňovaných nečistôt na povrch a neznečisťuje životné prostredie.

Odtekanie vody do čistého odtoku je nutnosť

Druhou možnosťou je čistenie vysokým tlakom vody. Ide o metódu, ktorá dokonca životnosť potrubia predĺži a vyčistí ju bezo zvyšku. Na to, aby sme mohli využiť vodu pri čistení kanalizačného potrubia, je potrebné mať k dispozícii vysokotlakové vodné čerpadlo s benzínovým motorom, naň napojiť tlakovú hadicu, ktorá je ukončená tryskou s možnosťou vymeniť ju podľa druhu znečistenia. Jej dĺžka je až 100m, čo umožňuje odstrániť nečistoty z poriadne dlhého úseku naraz. Vysoký tlak vody vyčistí potrubie za pomerne krátky čas a nepoškodí ho, ide o vysoký sací výkon a jeho rýchle sfunkčnenie. Použiť sa dá však iba v priestoroch, kde je vyplavenie vody s odpadom do okolia tolerované.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.