Nezaradené

Kupujete slnečné okuliare? Vieme na čo sa zamerať.

Čas oddychu, relaxu a sladkého ničnerobenia sa nezaobíde bez slnečných okuliarov a nie hocijakých. Kvalitné slnečné okuliare sa vám na dovolenke isto zídu. Podľa čoho vyberať, na čo sa zamerať a na čo si pri ich kúpe dať pozor vám prezradíme teraz.

brýle

Tvar.
Najlepšie urobíte ak si tvar okuliarov zvolíte podľa typu tváre. V závislosti od jej obrysov si vyberte typ rámov.
Hranatá tvár – zvoľte si okrúhle rámy
Okrúhla tvár – hodí sa vám oválny, ale aj hranatý tvar
Srdcová tvár – vyberte si z okrúhlych, alebo oválnych okuliarových rámov
Oválna tvár – hodia sa vám akékoľvek rámy, v každých budete vyzerať skvelo.

pláž

Veľkosť sklíčok.
Každý rok sú v móde iné typy slnečných okuliarov. Neorientujte sa len na módne hity. Váš zrak malé sklíčka neochránia. Zamerajte sa na väčšie sklá, ktoré vám zaistia aj ochranu pred lúčmi dopadajúcimi z rôznych uhlov (z boku, zhora, odraz lúčov od vodnej hladiny).

UV ochrana.
Slnečné okuliare kupujte v obchodoch, nie na tržnici a rôznych stánkoch. Údaj 100%UV môže byť len reklamným ťahom. Svoju pozornosť zamerajte na nanometre. 400 nanometrov je údaj, ktorý vám zaručí ochranu očí pred UV žiarením. Ide o údaj vlnovej dĺžky UV filtra. Ak už okuliare vlastníte a tento údaj na nich nie je vezmite ich do optiky. Tam vám ich môžu zmerať.

Farba skiel.
Logika hovorí, že čím tmavšie tým lepšie. Na farbe ale až tak nezáleží. Aj úplne číre sklá vás môžu ochrániť pred UV žiarením. Dôraz klaďte len a len na UV filter. Farebné sklá ale majú svoj význam. Môžu vám pomôcť pri šoférovaní, alebo športe.
Modrá – táto farba sklíčok nie je vhodná pre krátkozrakých ľudí. Tiež sa jej vyhnite ak šoférujete. Modrá znižuje intenzitu zelenej a červenej čo by mohlo vodičom narobiť problémy.

sluneční brýle

Hnedá, sivá– ak hľadáte slnečné okuliare pre šoférov vyberte si z týchto farieb. Neskresľujú farby a výborne sa s nimi šoféruje aj počas jasných slnkom prežiarených dní.
Žltá – je to výborná farba na okuliare ak športujete. Slnko, hmla, dážď – nič z toho vám nebude s okuliarmi v tejto farbe prekážať. Ostrosť vášho videnia bude stále výborná.
Zelená– ideálne sklíčka, ktoré sa hodia do akéhokoľvek počasia – či už je jasný slnečný deň, alebo zamračené.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.