Nezaradené

Ako spraviť vodičák ľavou zadnou

Vodičský preukaz. Chlapci sa ho nemôžu dočkať, doba sa mení a niektoré dievčatá sú už na tom podobne. Iné sa hrozia chvíle, keď si ho budú musieť spraviť. Ako si spríjemniť dni namáhavého učenia? Učenia aj teoretického a zároveň aj praktického? Nie je to jednoduché pri šoférovaní zosúladiť všetky činnosti naraz. Stlačiť spojku, držať volant rovno, dívať sa na cestu a zároveň zaradiť dostatočne rýchlo rýchlosť, ktorú potrebujete. Chce to cvik a prax. Ale na to sú tu jazdy v autoškole, aby ste sa to naučili. Takže, čo treba robiť, aby sa nám podarilo konečne držať vodičský preukaz v ruke?

řidič

1.       Netreba zbytočne stresovať. Nie je nič horšie ako keď ste úplne mimo od stresu. Treba zachovať kľud. Buď ho spravíte alebo nie. Veď predsa stále máte ďalšie dve šance. Horšie by bolo, keby nebola už žiadna ďalšia šanca. Takto si to stále môžete zopakovať a úspešne to zvládnuť. Nie je to nič hrozné, zvládli to aj iní ľudia a horší ako vy. Určite.

2.       Počas celého trvania vodičského kurzu sa sústreďte na naučenie šoférovania a trenažéru. Teóriu v podobe otázok si nechajte na posledný týždeň pred skúškami, maximálne dva. Na teórii vám to školiteľ vysvetlí a na naučenie teórie nie je potrebný taký dlhý čas, aby ste sa s tým stresovali niekoľko týždňov, až mesiacov dopredu. Ja som sa učila testy len večer predtým, ale samozrejme záleží aj od vašej schopnosti učiť sa.

auto

3.       Trénovať, trénovať, trénovať. Základom všetkého je, že si to musíte vyskúšať, natrénovať a zapamätať. Ak máte pocit, že vaša schopnosť šoférovania ešte stále nie je na dostatočnej úrovni, tak si zaplaťte ďalšie hodiny jázd. Nech vám ten vodičský preukaz aj na niečo slúži. Pretože nie je nič horšie ako mať vodičský preukaz a báť sa jazdiť na aute.

semafor

4.        
Vodičský preukaz nie je o tom, že sa chcete pochváliť pred vašimi známymi, ale o tom, že vám slúži. Že sa nemusíte na nikoho spoliehať, aby vás niekam odviezol. Zoberiete seba, auto a idete. Jednoducho, rýchlo a jasne. Môžete byť sebestačný, samostatný a dokážete si poradiť takmer v každej chvíli. V neposlednom rade nemusíte čakať na sanitku, ale môžete odviezť svojich blízkych alebo nebodaj seba do nemocnice samy. V takých chvíľach je to nenahraditeľný pomocník. Nezabúdajte však na to, že s vodičským preukazom prichádza aj zodpovednosť. Nielen za seba, ale aj za iných, ktorých veziete v aute, stretnete po ceste a podobne. 

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.