Nezaradené

Farba do spálne

Ale ešte niečo? Je jasné, že psychológia farieb sa zaprieť určite nedá. Existujú teda farby, ktoré do vašej spálne určite patria, a potom sú tu farby, ktorým by ste sa mali vyhnúť. Viete, ktoré to sú?

 dívka v růžové

UPOKOJUJÚCA MODRÁ

Modrá farba vo všeobecnosti vzbudzuje pocit istoty a pokoja a práve preto si ju dávajú do svojho loga mnohé banky a poisťovne. Ak však chcete mať vo svojej spálni pocit pokoja a dobrý spánok, určite skúste modrnú farbu. Dávajte si však pozor na odtiene a dbajte na to, aby nebola príliš studená alebo tmavá. Uvidíte, že váš spánok bude skutočne veľmi kvalitný. Siahnite po odtieňoch oblohy alebo mora, tie vyzerajú skutočne veľmi vkusne.

 

NEUTRÁLNA BÉŽOVÁ

Béžová je neutrálna farba, ktorá sa hodí do všetkých miestností a takmer ku každému nábytku. Okrem toho však vedci zistili, že pozitívne ovplyvňuje ľúbostný život. Ak vám záleží hlavne na kvalite vašich intímnych chvíľ s partnerom, skúste béžovú alebo až karamelovú.

 odpočívající žena

POZITÍVNA ŽLTÁ

Žlatá okrem iného evokuje aj dobrú náladu a pozitívne myslenie, v nesprávnom odtieni však môže pôsobiť agresívne. Preto si vždy dávajte pozor, aký odtieň volíte, určite nechcete nič, čo príliš kričí. So žltými stenami sa budete každé ráno budiť do pozitívneho rána, ktoré budete milovať.

 

VYHNITE SA SIVEJ

Vo všeobecnosti pôsobia tmavé farby príliš depresívne, no čo sa týka sivej, tak tá je určite na vrchole. Aj keď je jednoznačne veľmi moderná, ná príjemných pocitoch vám určite nepridá. Dávajte preto pozor a určite sa jej radšej vyhnete. Chcete sa vo svojej spálni cítiť dobre a nie pochmúrne, no nie?

 

AGRESÍVNA ČERVENÁ

Červená je taktiež farba, ktorá nie je príliš vhodná do spálne, hlavne preto, že pôsobí na hneva a agresivitu. Tým sa chcete určite vyhnúť, nemáme pravdu? Radšej sa orientujte na neutrálnejšie farby alebo na také, ktoré pôsobia upokojujúco.


Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.