Nezaradené

byť prvým príznakom vývoja závažnej choroby. Časté močenie u detí

Pripomeňme si predovšetkým, že dieťa nie je malá dospelá osoba. Štruktúra jeho tela a funkcie vnútorných orgánov sa líšia od štruktúry dospelých. To je často skutočnosť, že pre dospelého človeka je normou, pre dieťa to už je patológia (choroba) a naopak. Anatomicky a funkčne sa obličky dieťaťa líšia od obličiek dospelého (a čím je mladšie dieťa, rozdiel je viditeľnejší) – v čase narodenia sa rozvoj obličiek ešte nedokončil a bude trvať niekoľko rokov. Preto predtým, ako hovoríme o možných ochoreniach (symptómy sú zmenou frekvencie močenia a výskytu moču), pokúsme sa v tejto záležitosti určiť pojem „norma“.

panáček

Okrem častého močenia je veľmi dôležitá súčasná prítomnosť ďalších symptómov. Čo môže byť a na čo by mala matka venovať pozornosť?

  • Bolestné močenie. Vyskytuje sa zápal v dolnom močovom trakte (močová trubica alebo močový mechúr), rozdelenie veľkých kryštálov solí (malé kamene) so zápalom vonkajších pohlavných orgánov. A ak sa dieťa vo veku 3-7 rokov môže aktívne sťažovať svojej matke (dieťa sa môže pokúsiť oddialiť bolestivý proces močenia), potom v priebehu niekoľkých mesiacov dochádza k vráskaveniu, zahmleniu alebo dokonca plaču (v závislosti od závažnosti bolesti) a / alebo po močení.

 nočník

  • Falošne nalieha. Ako naznačuje názov, dieťa má túžbu močiť (možno dokonca pár minút po predchádzajúcej návšteve toalety), ale nutkanie sa ukáže byť nepravdivé.

 

  • Bolesť brucha (dolná časť chrbta). Môže ísť o bezpodmienečné (prirodzene, na prvý pohľad) plakanie, bolestivá grimasa na tvári…

 

  • Smäd v kombinácii so zvýšenou exkréciou moču. Takéto prejavy sa samozrejme môžu vyskytnúť u zdravých detí, ako aj u dospelých (v už spomínanom príklade pri konzumácii veľkého množstva ovocia) a napriek tomu vyžadujú monitorovanie (poraďte sa s lekárom, vykonajte všeobecný test moču a krvný test cukru na vylúčenie cukrovky, pričom jedným z príznakov je zvýšená exkrécia moču).

 miminka

  • Enuréza, inkontinencia moču. Inkontinencia moču je prípad spontánneho močenia (dieťa necíti nutkanie na močenie), močová inkontinencia – dieťa chcelo močiť, ale „nemalo čas“ na toaletu. Ďalším nepriaznivým príznakom je neustále únik moču po kvapkách.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.