Nezaradené

Vyhnite sa týmto zlozvykom pri upratovaní domu


Hromady papierov
Dokonca aj pri online fakturácii a bankovníctve stále existujú hory papiera, ktoré sa povaľujú v našich domovoch. Časopisy, noviny, letáky majú tendenciu hromadiť sa. Nedovoľte, aby sa to stalo.
Určte miesto pri vchode pre všetky poštové a papierové formuláre a udržiavajte v blízkosti smetný kôš. Najmenej raz za týždeň, vytrieďte papierový odpad.

mop

Zanechanie mokrých uterákov a sprchových zácloniek
Nenechávajte mokré sprchové závesy nahromadené a  vlhké uteráky na podlahe.
Zavretím sprchovej clony po každom použití, bude suchá rýchlejšie a odrádza tvorbe plesne.

Použitie príliš veľa čistiaceho produktu
Ak použijete viac čistiaceho prostriedku na riad, neumyjete ním viac tanierov. Tak to nefunguje.
V skutočnosti použitie príliš veľa čistiaceho prostriedku alebo pracieho čistiaceho prostriedku môže skutočne spôsobiť viac škody ako dobrého. Ak nie je nadbytok čistiaceho prostriedku úplne opláchnutý, zvyšok sa stane magnetom na znečistenie. Preto by ste mali čítať pokyny a vždy používať odporúčané množstvo alebo dokonca o niečo menej.

Čistenie pomocou špinavých nástrojov
Ako môžete očakávať čisté výsledky pri používaní špinavých čistiacich nástrojov? Ak má vaša práčka zápach zo zabudovaných baktérií, vaše oblečenie bude smradľavé. Ak je vákuová taška alebo filter naplnená prachom, nebude to robiť dobrú prácu sania. Špinavý mop alebo hubka jednoducho šíria viac špiny. Po každom použití dôkladne vyčistite nástroje úplným vyprázdnením alebo umývaním v horúcej vode a pridaním dezinfekčného prostriedku.

dřez

Použitie jedného dezinfekčného prostriedku na čistenie celej kúpeľne
Jednorazové dezinfekčné utierky sú skvelé na rýchle upratanie kúpeľne. Ale sotva obsahuje dostatok dezinfekčného prostriedku na dôkladné  vyčistenie celej kúpeľne. V okamihu, keď sa dostanete na toaletu, dezinfekčné vlastnosti sú preč a šírite baktérie z jedného povrchu do druhého.
Aby bola táto utierka účinná, mala by obsahovať dostatočnú dezinfekčnú vlhkosť, takže povrch zostane vlhký najmenej štyri minúty. Na dôkladné čistenie používajte viaceré utierky alebo čistú handričku a dezinfekčný prípravok.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.