Nezaradené

Kam vyrazíme počas dovolenky? Predsa na Slovensko

Je akýmsi dlhoročným trendom pýšiť sa pred známymi a kolegami, že v čase dovolenky navštívime krásy zahraničia. Slovenský kraj je pre nás asi pod úroveň, pritom ho z 90 % časti nepoznáme. Ak by sme ho mali snahu spoznať aspoň trochu bližšie, zmenili by sme svoj názor a spomenutý trend by začal zanikať. Samozrejme je to každého osobná vec, ale podľa vlastnej skúsenosti viem, že tí najhlasitejší „zahraniční dovolenkári“ nepoznajú ani svoje najbližšie okolie. Ale v čase dovolenky si spravia zážitok v podobe scenára, kedy celé hodiny cestujú lietadlom, nakoniec spia a jedia v hoteli, dobre, na hodinu idú pri more alebo do mesta, no a zase do hotela a na lietadlo domov. Minuli množstvo peňazí, no ale môžu sa pýšiť, že boli v zahraniční, že si to môžu dovoliť.

jezero

• Určite existuje aj veľa výnimiek a viem, že mnohí ľudia v zahraničí skutočne poobjavujú mnohé krásy a zážitky, dokonca také, aké by im naša krajina nedopriala, predsa každá zem má svoje špecifické kúzlo, ktoré jej je vlastné.
Chcel som len povedať, že v mnohých prípadoch ignorujeme krásu, ktorú máme doslova pri našich nohách, v našej rodnej zemi, niekoľko kilometrov od nášho bydliska a podľa mňa Slovensko nie je až také malé, vsadím krk na to, že väčšina z nás ho nemá zmapované a pochodené ani z polovice. Milovník slovenskej turistiky si určite všimol, koľko návštevníkov k nám pravidelne s nadšením prichádza práve zo zahraničia. Stačí sa ísť pozrieť do Tatier, alebo napríklad pri kúpeľné stredisko do Piešťan a asi polovica okoloidúcich vraví cudzou rečou. Vážia si toto prostredie viac, než si ho vážime my, miestni.

vodopád
tatry

Tatry, kúpeľný park v Piešťanoch, to je iba zlomok percenta, čo nám Slovensko ponúka. Množstvo mohutných a voňavých lesov, jazier, riek, zámkov, dediniek ako z rozprávky,… treba to len skúsiť a dôvodov je ešte viac .

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.