Nezaradené

Plnohodnotné osvetlenie priestoru

Predtým bol celý návrh osvetlenia založený na koncepcii vytvárania dekoratívnych svetelných a svetielkujúcich objektov. Teraz sa osvetlenie stáva neviditeľnejším a zanecháva len funkčnosť.

světlo

  • Tvar lampy je teraz pomocným nástrojom, nie cieľom. Stále viac môžete pozorovať prejav minimalizácie a upriamenie na funkciu v dizajne. Teraz sú teraz používané rôznorodé optiky, široko používané svetlo s rôznym spektrom aj farbou.
  • Prebudenie emócií v nás sa stalo jedným z hlavných smerov usporiadania priestoru – nielen domáceho interiéru, ako to bolo predtým, ale aj komerčných a dokonca aj pouličných priestorov.

  • Každé osvetlenie má v nás zanechať či už vedomé alebo povedomé emócie. Najlepšie je to vtedy, keď to nie je prvoplánové, ale aj napriek tomu v nás vyvolá príjemný pocit bez toho, aby sme si uvedomili, že je spôsobený svetlom. Musí to byť svetlo plnohodnotné- inak sa ten pocit nedostaví. Nesmie ho byť ani veľa, ani málo. Nemá byť ani príliš ostré, ani také matné že pri ňom nemôžeme napr.čítať.
  • Žijeme v dobe smart. Strašný je už samotný výraz. Teraz môžete ovládať príslušenstvo tak, ako chcete: na diaľku, z mobilnej aplikácie, hlasom a dokonca aj presunutím špeciálnych modulov.
  • Je ťažké nájsť iba svietidlo, ktoré nemá žiadne ďalšie funkcie: niekto ponúka individuálne zariadenie a zásuvné moduly, niekto – USB porty na nabíjanie alebo vstavané batérie.

sklo

  • Aj napriek tomu túžime ku návratu k prírode.V posledných niekoľkých rokoch je veľmi módne imitovať rastliny, teraz sa tento nie nový trend presunul do imitácie prírodných foriem, akoby z nejakého zaujímavého fantastického filmu. Aj samotné rastliny sa stávajú nevyhnutnými časťami svietidiel.
  • Architekti, dizajnéri sa nezastavia hádam pred ničím. Nesmie to byť však rušivé.Prečo nás čoraz častejšie láka hľadieť iba tak do plamienka sviečky? Neprinesie nás pokoj v duši, ktorý všetci hľadáme? Áno- čítať, písať, konštruovať, operovať sa pri nej nedá- aj napriek tomu prežila stáročia a trúfam si povedať, že minimálne rovnako dlho bude tešiť ľudí.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.