Nezaradené

Každá žena by mala zdokonaľovať svoj IMIDŽ

Imidž ovplyvňuje nielen to, ako vnímame samy seba, ale aj ako nás vnímajú iní. Keď sme upravené a vyzeráme dobre, cítime sa sebaistejšie a tešíme sa  uznania iných.

modelka
 
Viete, aký dojem vzbudzujete VY ?
Zlý imidž nám stojí v ceste, aby sme ukázali svoje najlepšie kvality. Doslova nám marí naše zámery. Mnohé z nás si želáme, aby nás tí druhí hodnotili hlavne podľa toho, čo sme dosiahli. Ak sa však obliekame príliš upäto, môžu si o nás ľudia myslieť, že sme tvorivé? Alebo keď máme obhryzené nechty, môžeme pôsobiť vyrovnane a  disciplinovane?  Skúsme sa sebakriticky pozrieť na svoje nedostatky a pokúsme sa ich odstrániť a svoj imidž vylepšiť.

tým
 
Sebakritická kontrola Vášho imidžu
Skúste sa zamerať a pravdivo si odpovedať na nasledujúce otázky:
·         Aká je kvalita Vášho hlasu? Hovoríte ako hanblivka alebo ako sebavedomá žena? Rozprávate pokojne a zrozumiteľne? Alebo Vám často ľudia vravia, že Vám nerozumejú ?
·         Očný kontakt je mimoriadne dôležitý v spoločenskom styku. Pokiaľ uhýbate pohľadom, vzbudzujete dojem, že niečo tajíte alebo si neveríte.
·         Držanie tela je ďalším z faktorov, na základe ktorého Vás okolie zaraďuje medzi ustráchaných, nepružných alebo naopak sebaistých, rozhodných a odvážnych ľudí.

·         Upravený vzhľad je úplná samozrejmosť. Nie nadarmo sa vraví, že vlasy sú korunou krásy. Ak aj nemáte bohatú hrivu, nič sa nedeje. Šikovná kaderníčka Vám dopomôže nejakým vhodným trendovým účesom. A čo vaše ruky? Staráte sa o pokožku a hlavne čistotu? Krásne upravené a čisté nechty priťahujú pozornosť.
·         A čo Vaše topánky? Ešte ste ich nezoznámili s kefou a leštiacim prostriedkom? Najvyšší čas to konečne urobiť. Nie je totiž nič horšie, ako vrstva zaschnutého blata na podrážkach.
·         Našli ste už svoj osobný štýl v obliekaní? Každá jedna žena by mala poznať svoje nedostatky a plusy. A podľa toho sa riadiť pri výbere správneho oblečenia. Je dôležité si vedieť vybrať také šaty, ktoré Vaše prednosti vyzdvihnú a zároveň zakryjú nedokonalosti.
 
Prieskum medzi personalistami potvrdil, že najdôležitejšími faktormi, ktoré vytvárajú pozitívny dojem na pracovnom pohovore, sú:
1.      Elegantný odev
2.      Pekný účes a primeraný, decentný make-up
3.      Dobrá kondícia a úsmev na tvári
4.      Zrozumiteľná, pokojná a sebavedomá reč

šaty
 
Ak ste zistili, že to s Vaším imidžom nie je práve  ružové, kedykoľvek s tým môžete niečo urobiť. Stačí si zapožičať alebo kúpiť zopár kníh, ktoré sa zameriavajú práve na danú problematiku. Skúste to a verte, že Vás pozitívna zmena imidžu posunie v živote ďalej. 

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.