Nezaradené

Všeliek – med

Med patrí skutočne právom medzi tzv. základné superingrediencie pre dokonalé telo, zdravie i pokožku. Med totiž dokáže robiť zázraky takmer na počkanie. Tento úžasný elixír zdravia by sa mal stať súčasťou vašich každodenných pochúťok a jedál, taktiež kozmetiky. Každá jedna z nás predsa túži byť krásna, túži tiež po dokonalej pleti bez najmenšej chybičky. Kým v mladom veku to nie je nejaký príliš veľký problém, v neskoršom veku už po 20tke sa objavujú prvé horšie vrásky a ešte neskôr si už treba aj dopomôcť.
 med ve sklenici
To, čím sa vám možno podarí spomaliť vplyv starnutie určite nájdete aj vo svojej kuchyni. Med totižto funguje ako jeden malý zázrak a možno ho dokonca nazvať všeliekom. Vďaka jeho neuveriteľným antibakteriálnym účinkom dokáže čistiť pleť, antioxidanty obsiahnuté v ňom ju tiež chránia pred predčasným starnutím a vráskam a zároveň pleť aj rozjasňuje. Nie nadarmo sa mu predsa hovorí tiež tekuté zlato. Med údajne dokáže byť tiež jednoduchou liečbou akné práve vďaka spomínaným antibakteriálnym a protiplesňovým vlastnostiam. Ničí baktérie zodpovedné za vznik akné. V prípade, že ho budete každý večer používať priamo na svoju pleť na podráždené miesta, môžete sa tešiť na nádhernú a zdravú pleť.
 včela medonosná
Ďalšou známou vlastnosťou medu je, že má výborné hydratačné účinky. Med prirodzene pokožku zvlhčuje a tak zaisťuje, aby sa vlhkosť udržala vo vrstvách kde je najviac potrebná. Med môžeme použiť aj ako masku na tvár alebo pridať do kúpeľa. Pozor však, ako všetci vieme med je lepkavý. Pleť sa po tejto aplikácii stane jemnejšou, žiarivejšou a vypnutejšou než kedykoľvek predtým.
 zdravá snídaně
Med je tiež odporúčaný lekármi ako podporný prípravok pri liečbach napríklad chronického únavového syndrómu. Bohate bude stačiť, keď každé jedno ráno vypijete pohár vlažnej vody s lyžicou medu. Med sa do tela uvoľňuje postupne a pomaly, takže dokáže počas dňa efektívne zabíjať únavu a zároveň v noci badateľne zlepšiť kvalitu spánku.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.