Na priamom slnku si dlho neposedíte, treba sa skryť za roletu

Krásne slnečné počasie je vhodné na vonkajšie aktivity, relax v prírode či iba posedenie na terasách a balkónoch, kde sa s priateľmi stretneme pri káve alebo zmrzline a prežijeme príjemné chvíle. Narušiť ich môžu len silné slnečné lúče, ktoré sú čoraz agresívnejšie a pri dlhom vystavení ich pôsobeniu môže dôjsť ku kolapsu organizmu, úpalu či spáleniu pokožky. Eliminovať pôsobenie slnečných lúčov dokážu vonkajšie rolety.

Z terás je krásny výhľad

Škodlivé UV žiarenie na organizmus treba eliminovať v čo najvyššej miere, napríklad inštaláciou vonkajších roliet na balkóny a terasy. Okrem praktickej funkcie môžu mať vonkajšie rolety na balkon aj zaujímavý estetický prínos pre fasádu budovy, ak sa zvolí správny typ rolety. Tieto dve najdôležitejšie funkcie rolety by mali tvoriť základ požiadaviek na ich typ, farbu, materiál a podobne.

Najintenzívnejšie UV žiarenie je práve počas letných mesiacov, keď sa najviac zdržiavame vonku a trávime čas v prírode, čo je pre náš organizmus riziko, hlavne ak sa pred jeho pôsobením dostatočne nechránime. Negatívne dopady nadmerného slnenia sú vysoké, ale ani posedenie na priamom slnku nie je príjemné, preto je fajn myslieť na to a terasu či balkón vybaviť vonkajšími roletami.

Slnečné lúče si môžete aj užiť

Možnou voľbou sú screenové rolety, ktoré zachytávajú až 90% UV lúčov a druhým ich prínosom je udržiavanie príjemnej teploty v zatienenom priestore. Vyrábajú sa z materiálov, ktoré harmonizujú s fasádami, v mnohých farebných odtieňoch a štýloch, takže vybrať si najvhodnejšie pre váš domov je veľmi jednoduché. Ovládanie môže byť ručné, ale aj motorom, čo zabezpečí vysoký komfort používania. Investovať do roliet sa určite oplatí, zaistite si tak pohodlie a príjemnú teplotu na terase či balkóne aj počas najteplejších dní v roku, vytvoríte si tak útulný priestor na relaxáciu a posedenie s priateľmi, zároveň vytvoríte nový estetický prvok, ktorý bude ladiť s vašim domom či bytom.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.