Nezaradené

Povinnosť pre každého muža: Tieto filmy musíte vidieť!

Síce nie som z tých, ktorí by ohnivo zastávali názor, že muži a ženy sú vo svojej povahe a vnímaní sveta úplne odlišní, naopak si myslím, že sme všetci ľudia a veľa vecí, pohľadov, skúsenosti a názorov máme veľmi podobných. No aj napriek tomu sú tu isté rozdiely a niektoré vlastnosti sú z celkového hľadiska typické skôr pre ženy a iné sa pripisujú mužom. V tomto článku sa však chcem zamerať na oveľa ľahšiu tému a to výberu filmov, ktoré sú svojou podstatou ideálne pre mužskú časť publika. Určite existujú prípady, kedy si muž rád pozrel povedzme romantický film a žena možno riadny akčný krvák. Nič divné na tom určite nie je, ale tieto filmy sú zrejme predsalen bližšie mužom.

oheň

Aké filmy by tak mal vidieť riadny muž, čiže ideálny „macho“?
Die Hard (Smrtonosná pasca)– Radový mestský policajt príde na základe pozvánky na firemný večierok do prestížnej budovy, v ktorej pracuje aj jeho žena. Vyzerá to byť riadna nuda, pokiaľ miestnosti neobkľúčia fanatickí, inteligentí a po zuby ozbrojení teroristi. Jedinou záchranou uväznených je práve policajt John McClane, ktorý je však teraz v civile a s bojom proti ozbrojeným teroristom nemá skúsenosti. Podarí sa tomuto mestskému policajtovi zachrániť rukojemníkov a vlastne i seba?

Zaujímavosti: Inšpiráciou pre natočenie filmu bola kniha z roku 1979 s názvom Nothing Lasts Forever (Nič netrvá večne). Hlavná rola policajta bola ponúknutá Frankovi Sinatrovi, neskôr Arnoldovi Schwarzeneggerovi, no kvôli ich vyťaženosti sa hlavnej role chopil Bruce Willis, ktorý bol dovtedy známy „iba“ ako televízny komik.

Rocky- Príbeh Rockyho Balbou je zo začiatku melancholický a pesimistický, no jeden večer sa zmení na obraz príležitosti chytiť svoj život riadne za pačesy a ukázať všetkým, čo si v skutočnosti zač. Rocky žije v chudobnej štvrti a privyrába si rôznymi „prácičkami“, okrem iného aj ako amatérsky a nie príliš úspešný boxer. Jeden večer ho však čaká zápas, ktorý môže výrazným vplyvom zmeniť jeho nihilisticky pôsobiacu budúcnosť.

padák

Zaujímavosti: Scernár k filmu napísal sám Sylvester Stallone, ktorý v ňom hrá i hlavnú úlohu. Práve tento scenár ho vystrelil do výšin historicky najväčších filmových hviezd.

Ďalšie filmy, na ktoré určite nezabudnite: Krstný otec, Zachráňte vojaka Ryana, Top Gun, Gladiátor, Smrtonosná zbraň, Pulp Fiction, Mafiáni (GoodFellas), Rambo, Pre pár dolárov navyše, Scarface, Gauneri.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.