Nezaradené

Predlžovací kábel

Potom sme na rovnakej vlnovej dĺžke. Máme pocit, že keď kupujeme elektrický spotrebič, nech je to

·         Práčka
·         Chladnička
·         Rýchlovarná kanvica
·         Vysávač
·         Rúra
·         Sušič na vlasy
·         Elektrická kulma

žehlička

alebo čokoľvek čo má prívod nemali by sme mať problém dať to do zásuvky. Ale máme. Prívody- šnúry nemajú totiž dostatočnú dĺžku. Výrobcovia si asi myslia, že máme zásuvky v byte všade- každého pol metra! No nemáme. Nadávame a bežíme do obchodu. Nesieme si zázrak- predlžovací kábel .Hurá! Zdá sa že  máme po probléme. No nemáme- ak chceme zapojiť naraz niekoľko vecí:
nabíjačku na mobil

počítač
rádio
a nedajbože ešte niečo- nedá sa to. Výrobca aj teraz šetril. Je málo priestoru na zásuvke pre každý spotrebič. Môžeme využívať iba každú druhú časť. Nadávame, lamentujeme.
Nabudúce budeme vedieť, že okrem dĺžky predlžovacieho kábla je dôležité aj rozmiestnenie zásuviek v ňom. Ideálne je – keď sú šikmo- niekto múdry na to konečne prišiel. Zvoľte si predlžovací kábel s vypínačom. Je to bezpečnejšie- vypnúť niektoré spotrebiče keď odchádzame z domu- a vtedy stačí iba vypnúť iba na „predĺžovačke“.

Milí výrobcovia keď už šetríte na každom kroku, tak aj premýšľajte, aby ste spotrebiteľom nedodávali výrobky, ktoré nemôžu úplne využiť, Ale úplne zaplatiť za ne chcete!

zástrčka

Nechceme predsa kupovať veci ako detskú skladačku: tovar, prívodový kábel a ešte boh vie čo ešte .Keď kúpime tovar, často nie malej hodnoty, nechceme už behať po obchodoch a niečo k tomu zháňať. Nemáme na to často ani čas a hlavne ani chuť. Takých postrehov by bolo určte veľa. Niet sortimentu, ktorého by sa tieto slová netýkali ! Ženie nás do toho ekonomika, úspora. Vždy ale len na strane výrobcu. Kupujúci nepocíti, že sa niekde ušetrilo. Ceny rastú veselo. Zisky stúpajú- bude  na nový „ bavoráčik“ .Že ľudia sú nespokojní- nič to za to, hlavne že sú zisky- určujúci faktor trhovej ekonomiky.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.