Upratovanie bytu

Ako najľahšie poupratovať celý byt? Vezmeme si to pekne od začiatku. Na čo musíme dať pozor? Poviete si, že máte malý byt a ten by ste mali zvládnuť upratať veľmi rýchlo. No niektorým ženám aj malý byt dá poriadne zabrať. Najmä, keď popri upratovaní ešte chodia aj do práce. Toho času je potom veľmi málo. Okrem upratovania my ženy musíme aj navariť a keď máme dieťa, tak aj postarať sa oňho. Niekedy je to dosť náročné.

 

byt

 

Ako najrýchlejšie upratať byt?

Začnite od vrchných skriniek. Poutierajte prach, nielen okolo vecí, ale aj pod nimi. Prach vždy sadá smerom nadol. Postupujte potom spodnejšími poličkami a dostaňte sa až k tým úplne najspodnejším. Môžete si v tom spraviť systém, že si dáte méty. Najprv poupratujte kuchyňu, potom sa zamerajte na spálňu, a ďalej na obývaciu izbu až sa dostanete aj k detskej izbe a nakoniec si nechajte kúpeľňu a záchod. Postupne po jednotlivých miestnostiach budete mať lepší pocit, že už niečo máte upratané. Kuchyňa je základ, kde trávite veľkú časť dní. Rodina potrebuje mať navarené, ale pri varení sa vytvorí plno zašpineného riadu a hrncov či iných kuchynských pomôcok. Preto umyte najprv špinavý riad. Ak máte umývačku riadu, odložte do nej príbory a aj taniere, ušetríte si tak veľa času a môžete prejsť na umývanie podlahy.

 

uprataný byt

 

Nezabudnite však poumývať jedálenský stôl. Spálňa je miesto, kde spíte a oddychujete. Aby ste si naozaj vedeli poriadne oddýchnuť, potrebujete ju mať ozaj čistú. Poukladajte periny a ak vidíte nejaké veci, hneď ich odložte na miesto. Môžete spálňu aj povysávať. Obývacia izba je miestnosť, kde tiež trávite veľa času s rodinou. Nemal by tam byť určite prach. Chyťte vlhčené utierky a rýchlo ho budete mať utretý. Izba potrebuje určite aj povysávať, poprípade ak máte sklenené skrinky, umyte okenou na nich sklá. Sedačku tiež povysávajte a poukladajte oblečenie a veci, ktoré tam nepatria. V detskej izbe vám postačí poupratovať hračky a poutierať prach, respektíve ak máte viac času a vysávač vybratý, tak aj povysávajte. A takto budete mať rýchlo uprataný celý byt.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.