Zábradlie a schody dokážu vytvoriť príťažlivý vizuálny prvok

Schody,… také krátke slovo a na prvý pohľad nepríliš atraktívna téma, ktorá sa dá len ťažko rozvinúť. Avšak v prípade mnohých domov a budov ide o neodmysliteľný prvok, ktorý zabezpečuje náš komfortný prechod z jedného poschodia na druhé, predovšetkým ak je v jeho blízkosti pripevnený doplnok vo forme spoľahlivého zábradlia.

Mladá žena stojí na schodoch, úsmev

Schodiská si teda každopádne zaslúžia našu väčšiu pozornosť a čo je zaujímavé, v súčasnosti dokonca podliehajú dizajnovým trendom.
Už teda nevravíme len o funkčnom prvku, ale tiež o estetickej súčasti, ktorá sa dokáže výrazným spôsobom podpísať pod vizuálnu stránku exteriéru, miestnosti alebo chodby a skrátka okolitého priestoru, v akom sa takéto schodisko nachádza.
No vieme, že schody spravidla vydržia pomerne dlhý čas a pokiaľ vyberieme ich trendové prevedenie, danú tematiku máme vyriešenú na mnoho rokov dopredu. Naopak väčší problém vzniká s ich zábradlím a respektíve tým, že pokiaľ ide zväčša o lacnejší materiál, takéto zábradlie pomerne rýchlo podlieha viditeľnému opotrebeniu. Z hľadiska zábradlí je tak v nejednom prípade potrebná náročnejšia údržba, prípadne neskôr ich obmena.
Ale aj pri tematike zábradlia poznáme niekoľko moderných prevedení a x možností. Ich dizajn, vizuálna stránka, ale hlavne kvalitatívne vlastnosti s odkazom na dlhú životnosť, odolnosť a minimálnu údržbu v nemalej miere závisia od materiálu, ktorý uprednostníme.

Kráčať po schodoch, nohy, tenisky

Ako dokonalý príklad nám poslúži nerezové zábradlie na schody LMmont.sk. Ide o prevedenie z nerezovej ocele a tým pádom sú zabezpečené viaceré aspekty naraz. Z pohľadu nerezovej ocele vravíme hlavne o kvalitnej odolnosti a vysokej životnosti, to všetko bez potreby náročnej údržby. Takáto forma zábradlia bude spoľahlivou voľbou takisto pre exteriér, kedy aj v takom prípade jeho funkčnosť, ale tiež dizajn prakticky nepodliehajú viditeľnejšiemu opotrebeniu ani v prípade náročných podmienok, ktoré sa s vonkajším prostredím spájajú.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.