Nezaradené

Automobilka Volkswagen ponúka výmenou za diesel šrotovné

Nemecká automobilka Volkswagen prišla nedávno s návrhom pre majiteľov starých vozidiel s dieslovými motormi, ktoré nespĺňajú najnovšie európske normy E6, že ich môžu dať zošrotovať a pritom získať finančnú prémiu.

auto
 
Len pre Nemcov
Ale pozor! Táto ponuka zatiaľ platí len pre majiteľov áut v Nemecku. Najväčší koncern, automobilka Volkswagen, sa rozhodla, že prispeje k zlepšovaniu ovzdušia a pritom ešte môže aj zarobiť. Nemeckým majiteľom áut ponúka možnosť zbaviť sa svojho starého vozidla s dieslovým motorom, hlavne tým, ktorí rozmýšľajú nad kúpou nového auta v rámci VW, prémiu za to, že si to svoje staré dajú zošrotovať.
 
Nielen Volkswagen
Návrh tejto akcie platí aj na iné značky ako len VW, výška ponúkanej prémie sa pritom bude pohybovať okolo 1500 až 10 000 eura bude závisieť od toho, pre aký model nového auta sa zákazník rozhodne. Cieľom tohto rozhodnutia koncernu, ako sa vyjadrila automobilka,  je snaha motivovať klientov, aby sa začali zbavovať dieslových automobilov, ktoré sú vybavené motormi so staršími typmi Euro 1 až Euro 4. Ponúkané stimuly na likvidáciu starších dieslových automobilov v Nemecku a zároveň podpora kúpy nových vozidiel s vyhovujúcimi emisnými normami majú za cieľ  sprístupniť nemecké mestá vjazdu áut s dieslovými motormi.

audi
 
Pozitívne výsledky
Začiatkom tohto mesiaca sa nemecká vláda zhodla na plánoch, ktorými chce redukovať škodlivé emisie z dieslových motorov a to tak, že požiada automobilku, aby ponúkla majiteľom starších áut úpravy alebo stimuly. Táto snaha odráža tlak na zlepšenie znečisteného ovzdušia v mestách v celom Nemecku. Zákazníci sa môžu rozhodnúť medzi Audi, Seat, Škoda či Volkswagen. Program bude pre každú značku špecifický a automobilky ho v najbližšej dobe zverejnia.  Zošrotovať sa však dajú len vozidlá so starými európskymi normami E1 Až E4 a navyše špeciálny príspevok získajú majitelia áut z miest so značne znečisteným ovzduším v Nemecku, napríklad Kolín, Mníchov či Stuttgart. Od vypuknutia škandálu s podozrivými meraniami výfukových plynov v roku 2015 je automobilka VW pod silným tlakom, ale podarilo sa jej z trhu stiahnuť už 210 000 starších áut.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.