Čistotu kanalizačných potrubí zverte len odbornej firme

Napojenie bytov, domov či kancelárskych alebo obchodných prevádzok na kanalizáciu je nutnosť a dnes už aj samozrejmosť, no zároveň je potrebné udržiavať ju v čistote, aby jej prevádzka nebola ohrozená napríklad upchatím. Čistenie kanalizačných potrubí je dôležitá činnosť, ktorú vykonávajú profesionálne firmy s potrebným vybavením.

Krtkovanie-odpadov-1024x768

Rokmi používania kanalizačných odpadových potrubí sa na vnútornej strane vytvárajú nánosy mastnosti a nečistôt vypúšťané z domácností hlavne vtedy, ak sa pravidelne nečistia. Množstvo odpadu môže byť také veľké, že dokáže spôsobiť upchatie potrubia, a tým zabráni pretekaniu. Odpad je potom tlačený smerom späť do bytov, kde vyráža do drezov a odpadov v kúpeľni či WC. Najúčinnejšou metódou je krtkovanie pritom prevencia. Aj tú vykonávajú spoločnosti, ktoré sa zameriavajú na čistenie kanalizácií.

Krtkovanie potrubí sa vykonáva elektromechanickým spôsobom alebo vysokotlakovým čistením. Pri elektromechanickom čistení sa využíva mobilné zariadenie s elektromotorom, na ktorý sa napojí oceľová struna, tá sa vsunie do potrubia a pritom vykonáva rotačný a vibračný pohyb zároveň. Ten umožňuje odstránenie hrubých nánosov mastnoty a všetkých nečistôt z povrchu potrubia. Vysokotlakové čistenie je druhou možnosťou ako sa zbaviť všetkých usadenín z povrchu potrubia. Pri tomto spôsobe sa používa vysokotlakové zariadenie s čerpadlom, ktoré je zabudované vo vozidle, naňho je napojená hadica s dĺžkou až 100 metrov. Tá umožňuje vyčistiť dlhý úsek naraz. Vysoký tlak vody prostredníctvom tejto hadice nasmerovaný do potrubia vytláča všetky neistoty von a vnútorný priestor tak zostáva čistý a priechodný pre ďalší odpad.

Cistenie-odpadov-02-1024x576

Obidve metódy čistenia sú efektívne, no finančne náročnejšie ako preventívne opatrenia, ktoré by havarijnému stavu dokázali včas zabrániť. Firmy preto ponúkajú zákazníkom aj monitoring a trasovanie kanalizácií, pri ktorých sa dá vopred zistiť miesto poškodenia či stupeň znečistenia potrubia a urobiť tak potrebné kroky na to, aby sa zabránilo rozsiahlejším škodám.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.