Nezaradené

Rastlinky v dome

Mám záujem o pestovanie kvetín od detstva. Pri hraní so svojou priateľkou  u babičky na dvore som uvidela  na verande  veľký hrniec s neznámym  pre mňa kvetom- so sviežimi listami, obrovskými krásnymi kvetmi, vysokými a šialene exotickými Všetko bolo na tej rastline exotické. Starý hrniec s maľovanými ťavami idúcimi po púšti, odreté ušká modrej farby ako nebo na oblohe. Kvety dýchajúce diaľkou a exotikou. Neodolala som a vypýtala som si ho od babičky.

květiny

Dostala som súhlas a priviedla ho domov. Ukázalo sa, že je oleander, krásny a vraj  jedovatý, ale vyzeral  elegantne a kvety boli nádherne farebné. Každý deň som starostlivo očistila  listy od prachu, postriekala  ho čerstvou vodou a so špeciálnymi roztokmi vitamínov z postrekovača, ktorý som si doniesla od babičky a pridala kamene, minerály a všetko do pôdy, aby tento zázrak rástol rýchlejšie. 

Kvetina mi poďakovala mnohokrát  za moju starostlivosť tým, že kvitla štyrikrát do roka s obrovskými kvetmi. 
Teraz mám orchideu, fialky, v rôznych farbách na parapete. Orchidea je veru vďačná rastlinka. Jej kvety pripomínajú lietajúce motýle. Máloktorý druh ale vonia. Veľká škoda. Vždy si kupujem iba ten druh, ktorý mi prevonia celý byt. S láskou sa potom o neho starám a občas poleje, pohnojím, lebo tieto kvety nemajú rady vodu. Radšej menej ako viac platí v ich prípade . Listy ale čistím pravidelne a pravidelne sa k nim aj prihováram. Neviem, či im to pomáha k rastu, ale mne rozhodne áno. Mám z toho dobrý pocit a v duši spomienku na milovanú babičku.

hyacint
 
Mojou hrdosťou sú moje citrusovníky na ktorých rastú naozajstné citróny, nedajú sa síce zjesť, ale je to taká radosť vidieť na konárikoch bohaté citrónové plody.  Možno je to tým , že ja len zbožňujem žltú farbu. Nedarí sa mojej rastlinke s pomarančom. Je to ten malý druh z Grécka, ktorý milovala Sisi a z ktorého na Korfu robia likér.  Hádam sa raz dočkám kvetov a plodov na tejto rastlinke. Prosím ju o to už dlho.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.