Nezaradené

Ruské safari

Slovo,,safari“ pochádza z arabského jazyka a znamená,,cesta“. Väčšinou sa spája s cestami, počas ktorých Vás niekto z miestnych sprevádza nespútanou divočinou afrického kontinentu. Ak sa Vám nechce potiť, byť doštípaný a dohryzený od hmyzu všetkého druhu, a riskovať, že Vás prepadne nejaká miestna polovojenská skupina, na tento kút Zeme radšej zabudnite.

zasněžené stromy

Na zimnom safari v Ruskej federácii

ü sa nebudete potiť na horúcom Slnku
ü hmyz nebude robiť ťažkosti
ü nehrozí útok polovojenskej či teroristickej skupiny

Na naše platy sú tovary v Rusku lacnejšie ako u nás, a tak si na svoje ruské safari dobrodružstvo môžete v Rusku zakúpiť kožuchy (z umelej kožušiny, z pravej sú drahé i tam), kaviár, niečo na zahriatie útrob… Na sprievodcovi radšej nešetrite, bo ocitnúť sa v odľahlých oblastiach ázijskej časti Ruska pri -30°C s opitím sprievodcom nie je nič príjemné. Ak ste sa rozhodli nešetriť a ruské safari si užiť, môžete sa, za menší obnos peňazí, cítiť ako príslušníci ruskej šľachty, ktorí si, pred boľševickou revolúciou, chodili na takéto safari bežne, a, podobne ako dnešní zbohatlíci navštevujúci Afriku, strieľali počas vychádzky po prírode divú zver. Hovoríte si, že jedného jeleňa si zastreliť počas tohto safari zájazdu by nezaškodilo? Žeby ste sa cítil ako starí ruskí mocipáni?

Nuž, ak máte na svoje safari vyčlenených z rodinného rozpočtu dostatok peňazí, ani toto nie je nemožné! Nie je to dlho, čo ruskí zákonodarcovia prijali zákon, podľa ktorého môže hocikto, za peniaze, prirodzene, strieľať zver v Ruskej federácii – či je občanom Ruska, Francúzka alebo Konga. Samozrejme si zaplatíte sprievodcu, ktorí je schopní Vám potom pomôcť pri dokladovaní zastrelenej zveriny – byrokracia je všade. Ak je toto všetko podľa Vás zaujímavé, no stále sa Vám máli, je tu ešte jedna zaujímavosť – na území ázijskej časti Ruskej federácie žije viac ľudí v kmeňových dedinách ako v civilizovaných obydliach.

liška

Po prechádzke divokou zasneženou prírodou a po love si môžete zájsť do jednej z takýchto dedín – miestni ľudia ovládajú popri svojom kmeňovom jazyku i ruštinu, takže prinajmenšom sprievodca sa s nimi dohovorí – a kto z Vašich známych môže povedať, že ho jedivom a pitivom pohostil kmeň, ktorý doteraz žije na úrovni kmeňov doby železnej?

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.