Nezaradené

Moja handmade vianočná kozmetika

Ručne robené mydlo

Výborným darčekom pre kamarátku či niekoho z rodiny môže byť ručne robené mydlo. Jeho výroba nie je náročná a pri dodržiavaní postupu sa vždy podarí. Experimentovať môžete s tvarmi, vôňami, ozdobami či farbami. Na výrobu mydla budeme potrebovať pomôcky, ktoré dostať v kreatívnych či umeleckých potrebách: glycerínová mydlová hmota, silikónové formy na odlievanie, farba do kozmetiky, vôňa do mydla, bylinky.

box

Postup: 1. Z glycerínovej hmoty si odoberte požadované množstvo, ktoré následne nakrájajte alebo nalámte na malé kúsky a vložte ich do hrnca.
2. Varič nechajte tlieť na nízkom stupni a hmota by sa mala pomaly začať topiť. Môžete topeniu pomôcť tak, že budete kúsky jemne miešať avšak pozor – príliš silné miešanie môže spôsobiť vzduchové bublinky. Dávajte si veľký pozor aby táto hmota neprešla varom.
3. Pokiaľ je mydlová hmota už tekutá, môžete pridať pár kvapiek farbiva. A opäť jemne zamiešajte.
4. Teraz je na čase pridať vôňu, môžete jej dať koľko chcete ale nemali by ste prekročiť odporúčanú dávku, ktorá ja zvyčajne napísaná na obale kozmetickej vône.
5.Kým je hmota tekutá, môžete ju začať dávkovať do formičiek.
6. Nechajte formičky vychladnúť pri izbovej teplote a potom mydlá vyklopte z foriem.
7. Po vyklopení odporúčame ihneď zabaliť do vrecúšok alebo celofánov. Totiž glycerín spôsobuje orosenie, ktoré neznačí nekvalitu mydla ale mu len uberá na estetickosti.

mýdlo

Deodorant s citrónovou vôňou

Prípravok, ktorý používa asi každý a v obchodoch ich je toľko, že je ťažké si vybrať. Potešte svoju polovičku handmade tuhým deodorantom. Budeme potrebovať: 4 lyžice kokosového oleja, 2 lyžice kukuričného škrobu, 2 lyžice sody bikarbony, približne 10 kvapiek citrónového esenciálneho oleja, prázny obal od deodorantu. Okrem cintrónového oleja sa dajú použiť vami preferované vône, ale odporúčame napríklad levanduľu, eukalyptus, pomaranč či grapefruit.
Postup: 1.V menšej miske zmiešame sodu bikarbonu a škrob.
2.Do tejto sypkej zmesi pridáme kokosový olej a následne aj esenciálny olej (citrónový).
3.Keď všetko dôkladne premiešame, naplníme hmotou obal na deodorant.
4.Hmotu dáme stuhnúť do chladničky na približne 30 minút a výrobok je hotový.

Balzam na pery

Perfektným darčekom v tomto zimnom období je práve balzam na pery, ktorý je nenáročný na svoju výrobu. Opäť budeme potrebovať materiál, ktorý dostať na internetových stránkach alebo v umeleckých potrebách. Materiál: 29 g kozmetický včelí vosk, 21 g kakaové maslo, 50 g mandľový olej,1 g príchuť do balzamov, 1 lyžička medu, tuba na balzam.

knoflík

Postup: 1.V malom hrnci alebo miske roztopte všetky ingrediencie tak, že ho vložíte do väčšieho hrnca s vriacou vodou (tzv. vodný kúpeľ).

2. Všetko spolu dobre premiešajte.

3.Nalejte túto hmotu do túb a počkajte kým všetky stuhnú.

4.Uzatvorte ich až po úplnom stuhnutí.

5.Odporúčame si na obal balzamu napísať dátum výroby, nakoľko je vhodné ho spotrebovať do 6 mesiacov od jeho výroby.  

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.