Šetrite pravidelne za energie spolu s LED svetlami

Ak si predstavíme akúkoľvek situáciu, v ktorej sa snažíme šetriť, a to napr. elektrickou energiou, tak si automaticky predstavíme, že sa budeme musieť obmedzovať. Napríklad menej častým používaním elektrických spotrebičov, ktoré tak budeme používať len nevyhnutne a púšťať ich do prevádzky len na obmedzený časový limit, následne ich okamžite vypneme. V skutočnosti ale v dnešnej dobe existuje aj iné riešenie, ktoré nebude vôbec obmedzujúce, práve naopak!

Máme totiž možnosť siahnuť po produktoch, čo sú oveľa úspornejšie. Napríklad led žiarovka e27 leprodukt.sk je oproti starým žiarovkám úspornejšia až o 90 % a to práve vďaka tomu, že využíva technológiu LED- Light Emitting Diode.

žiarovka, žiarenie

Zostaňme teda v našom článku pri osvetlení. Práve od používania svetiel sme totiž vo veľkej miere odkázaní, čo znamená, že ich pravidelne používame.

  • Ak však siahneme po tejto úspornejšej možnosti, dosiahneme tým pravidelné šetrenie energií.

V čom sú technológia LED a všetky svetlá s týmto označením výnimočné?

Môžeme sa ešte spýtať- prečo vlastne prinášajú efektívne šetrenie? K obidvom otázkam existuje jedna odpoveď, môžu za to svetlo emitujúce diódy. Tieto sú hlavnou súčasťou led svetiel a dôvodom, preto tieto svetlá vyžarujú svetlo. Čo je však podstatné- tieto diódy spotrebujú pri svojom žiarení minimum energií.

váha, peniaze, žiarovka

Navyše sa oproti tým klasickým žiarovkám neprehrievajú. Nemusia rozžeraviť vlákno, aby emitovali svetlo. Jednoducho sa zapnú do prevádzky a svietia, pričom do svetla odovzdávajú 80 % energií a do tepla len 20 %.

  • Aj toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo pri nich vravíme o efektívnej úspore za svietenie, pri ktorom sa ale nemusíme nijako výraznejšie obmedzovať.

Pretože ako už bolo spomenuté, svietenie diód je nenáročné na spotrebuje elektrickej energie, no a pokiaľ vravíme o kvalitných diódach, tak zároveň vravíme aj o vysokej životnosti takýchto svetiel- odhadom asi 60 000 hodín.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.