Nezaradené

Sklo v spojitosti so štýlovým zábradlím

Dnes už si pod sklom v interiéri nepredstavíme len zrkadlo, ale aj mnohé iné súčasti. Sklenené doplnky a súčasti zaplavujú moderné priestory, nielen tie kancelárske a komerčné, ale stretávame sa s nimi aj v trendových domácnostiach. Lenže v skutočnosti sklo ako funkčný a estetický materiál nevyužívame len vo vnútorných priestoroch, vídame ho predsa aj vonku- v exteriéroch, kde sú zas populárne sklenené zábradlia. Sklenené zábradlie cena je po finančnej stránke v súčasnosti o niečo prístupnejšie, hoci stále je táto voľba považovaná za nadčasové, inovatívne riešenie.

A to vďaka svojmu dizajnu– ktorý za a) poskytuje nadčasovú eleganciu a estetiku, za b) poskytuje priestorom vizuálne vlastnosti, ktoré dokáže poskytnúť iba sklo (priepustnosť svetla, optické zväčšenie).

architektúra, sklenené zábradlia

Je to esteticky ideálne riešenie napríklad na balkónoch podnikov, ale stále známejšie sú aj u majiteľov rodinných domov. Nemusíme pritom samozrejme vravieť iba o ich využití na balkónoch, ale napríklad aj na terasách a samozrejme na schodiskách. Čo sa týka schodov, tak sklenené zábradlia sa určite hodia na interiérové ako aj na exteriérové schodisko, všade kde potrebujeme zachovať prirodzenú priepustnosť svetla, dobrú viditeľnosť a orientáciu v priestore.

Príčinou umiestnenia skleneného zábradlia je hlavne jeho schopnosť prepúšťať svetlo a prinášať do budovy bohatý prísun denného svetla a ďalším dôvodom sú tiež jeho štýlové, estetické vlastnosti, ktoré sa dokonale prispôsobia modernejším budovám alebo ich interiérom. V prípade bežnejších domov zas bude viditeľnou inovovacou súčasťou.

dom, sklenené zábradlia

Takisto nejde o žiadny krehučký materiál, ktorý by sa využíval iba „na parádu“. Sklo chráni pred teplom, ohňom a takisto pred hlukom z okolia. A hoci by sme si automaticky so sklom spájali labilnosť, v takomto prípade to je rozdiel, nakoľko sklenené výplne a ich výroba podlieha prísnym bezpečnostným normám.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.