Nezaradené

Venujte sa sama sebe

Rola matky a ženy v domácnosti je asi najťažšia z celého nášho života. Ale nejako sme na to stvorené a robíme všetko automaticky a prirodzene. V dnešnej dobe dni plynú akosi prirýchlo. Žijeme v každodennom strese a deti nám rastú pred očami a ani si to neuvedomujeme. Ráno vstávame v zhone, cez deň sme uponáhľaní a večer si líhame unavení a zničení. Samozrejme nemáme na nič čas a nič nestíhame. No aký to má zmysel?

čtení

Ak si viete zorganizovať efektívne celý denný harmonogram, je to pre vás nesmierna výhoda. Väčšina z nás sa len snaží byť dokonalá. Ale ani jedna z nás nikdy nebude stopercentná, aj keď chceme pre všetkých len a len dobre. Mali my sme to pochopiť a trošku spomaliť. Nájsť si čas na rodinu. Na manžela a deti. Chvíle s nimi sa nedajú kúpiť. Aj toto je forma ako niečo urobiť pre samú seba. Okamihy s blízkymi vás nabijú energiou a vrátia vám úsmev do tváre. Navarte nedeľný obed a spolu sa naobedujte. Alebo si naplánujte rodinný výlet a vyrazte do prírody.

My ženy by sme sa mali naučiť myslieť aj na seba. Viem, popri všetkých povinnostiach je to naozaj ťažké, ale napríklad taká kávička s priateľkou osamote bez detí vám iba prospeje. Nič vám nebráni v tom si objednať termín u kaderníčky, či kozmetičky a takto jednoducho si urobiť radosť. Môže to byť aj za odmenu, za to aké sme výborné. Veď každá chceme byť krásna a mali by sa o seba starať.
Oddych a relax je dôležitý celkovo pre náš organizmus a tá, ktorá sa nevie zastaviť a stopnúť tento nekonečný zhon skôr či neskôr na to doplatí.

koupel

Predovšetkým zdravotne. Ideálny reset môže predstavovať domáci wellness vo vani so sviečkami a knihou v ruke. Nájsť si hodinku pre seba a uniknúť od reálneho sveta je super aj keď si to v tom danom momente neviete predstaviť. Ale uvidíte ako vás tá sprcha nakopne a vy sa budete cítiť ako znovuzrodená. Tak sa prestaňte vyhovárať a zdôvodňovať samej sebe, prečo sa to nedá a prečo nemáte na seba čas. Všetko sa dá, len treba chcieť.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.