Nezaradené

Zoznam spoločností, ktoré spadajú pod Volkswagen Group

Volkswagen Group je svetoznáma spoločnosť a je tak vplyvná, že v roku 2016 bola označená podľa Fortune Global 500 za siedmu najväčšiu spoločnosť na svete. Za to že patrí k najväčším spoločnostiam na svete, môže ďakovať 12 spoločnostiam, ktoré pod ňu patria. Tu je ich zoznam, ktorý vás určite bude šokovať.

vw

Audi
             Korene Audi siahajú do prvej polovice 20 storočia. V roku 1932 sa Audi nazývalo ako Auto Union. Bolo to spojenie 4 výrobcov automobilov Audiwerke, Horch, Wanderer a DKW. Preto sa vlastne znak Audi skladá zo 4 kruhov. Ako Audi sa začalo nazývať až v 60 rokoch 20 storočia, keď sa stalo súčasťou VW Group.

Lamborghini
             Lamborghini je talianska automobilka, ktorá vyrába športové autá. Po tom, čo ju vlastnilo veľa majiteľov sa stala súčasťou VW Group až v roku 1998.

Bentley
             Bentley vznikla v Cricklewoode v severnom Anglicku. Vyrába veľmi luxusné automobily s dobrou kvalitou.  V roku 1931 Bentley odkúpil Rolls-Royce a nakoniec v roku 1998 sa Rolls-Royce predal VW Group, takže to zahŕňalo aj Bentley.

audi

Scania AB
             Je to veľmi dôležitý švédsky výrobca. Jeho hlavými produktami sú úžitkové vozidlá, ako autobusy nákladné autá a taktiež dieselové motory. Má výrobne v Rusku, Poľsku, Brazílii, Argentíne, Indii, Holandsku, Francúzsku a Švédsku.

Seat
             Seatje španielska automobilka. Založili ju v roku 1950.  Do roku 2006 vyrobila 16 miliónov automobilov a stále je veľmi obľúbená, hlavne kvôli nízkej cene.

porsche

Škoda Auto
              Škoda bola založená v Českej republike v roku 1895. Na začiatku sa automobilka volala Laurin & Klement, podľa jej zakladateľov. Neskôr ju kvôli komunizmu vlastnil štát a až v roku 2000 ju VW Group odkúpil. V roku 2016 predala Škoda neuveriteľných 1,13 miliónov automobilov.

Bugatti
            Bugatti vznikla vo Francúzsku. Je veľmi známa vďaka svojim luxusným vozidlám.

Porshe
            Je to veľmi slávna nemecká automobilka. Zameriava sa na výrobu vysoko výkonných sedanov, SUV vozov a športových áut. Momentálne modely Porshe sú: Cayenne, Macan, Panamera, 911 a 718 Boxster/Cayman.

Ducati
           Ducati je taliansky výrobca motocyklov, stal sa súčasťou VW Group vďaka tomu, že patril pod Lamborghini.

Man SE
           Táto nemecká spoločnosť sa zameriava na výrobu autobusov, nákladných vozidiel a dieselových motorov.
            Predstavili sme vám 10 z 12 spoločností, ktoré patria pod VW Group, zostávajúce dve sú:  Volkswagen Commercial Vehicles a Volkswagen Passenger Cars. Je úžasné, ako svetoznáme značky Audi, Lamborghini, Bentley a Ducati sú spojené v jednej spoločnosti a pritom nestrácajú svoju jedinečnosť.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.