Nezaradené

Ako efektívne šetriť?

Šetrenie je niečo, čo niektorým ľuďom ide len naozaj veľmi ťažko. Veď povedzme si úprimne, kto by sa už len netešil z výplaty? Až tak veľmi, že by ju nechcel rovno celú minúť? Potom ku koncu mesiaca už len márne hľadáme suché rožky, ktoré by sme si radi dali do úst a nad obedňajším menu za pár eur sa nám chce plakať, lebo máme pocit, že je to jednoducho veľmi drahé. Ako však ušetriť? Existuje naozaj veľmi veľa spôsobov a je fajn, keď si vyberiete ten, ktorý vám vyhovuje úplne najviac.

peníze
 
AKO ŠETRIŤ?
            1. V prvom rade nemíňajte vašu celú výplatu. Vypočítajte si z nej osemdesiat percent a berte to tak, že môžete míňať iba tie peniaze. Tých dvadsať percent si každý mesiac odložte. Robte to takto neustále a uvidíte, že sa už v lete nebudete držať za hlavu pri pomyslení na to, odkiaľ vezmete peniaze na dovolenku.
            2. Prestaňte kupovať veci, ktoré nepotrebujete. Na čo vám je televízny program, keď to nájdete na internete? To isté platí aj o novinách, ktoré opäť nájdete takmer všade. Nekupujte si ani DVD, pretože si to ľahko môžete pozrieť online alebo stiahnuť. Je to možno nemorálne, ale ak chcete ušetriť, prečo nie?
            3. Asi to najdôležitejšie je, že by ste mali prestať kupovať balenú vodu. Na Slovensku nám z kohútika tečie naozaj kvalitná pitná voda, ktorú by sme si mali vážiť a nie míňať peniaze na vodu, ktorá vám doma tečie.

mince

            4. Toto je síce naozaj ťažké, ale pokúste sa obmedziť vaše zlozvyky. Fajčenie a alkohol vám určite vašu peňaženku poriadne prevetrá. Okrem toho sa vám poďakuje nielen ona, ale aj vaše zdravie. No nie je to výhodné?
            5. Nepožičiavajte peniaze. Keď sami nemáte, prečo by ste ich mali požičiavať niekomu inému? Vaši kamaráti si určite nechajú vysvetliť, že potrebujete peniaze rovnako, ako ich potrebujú oni.
            6. Telefonujte stručne. Na dlhé vykecávanie máte predsa volanie cez internet, no nie?

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.