Nezaradené

Novinky o VR headseatoch

Ak sa mám zameriať na tému tovar, musím aj ja informovať o nových produktoch a takisto technologii, ktorej vravíme v skratke VR, čiže Virtual Reality. Dnes sa o tom dopočujeme na každom kroku a každým dňom sa k tejto téme pripája i nejaká novinka.

virtualita

•         Koniec nepraktickému dizajnu
Takisto ako ja, aj vy ste si zrejme všimli a v duchu či nahlas pomysleli, že tie helmy a okuliare VR pôsobia akosi neprakticky, nemotorne, obrovsky. No ale nejako sa začať musí, nebolo by správne hneď začať celú technológiu kritizovať len kvôli dizajnu. Tá kritika však zrejme nebude ani potrebná, pretože aj v tomto smere dizajnu nás čaká pozitívna zmena. Nový headset pripomína svojim praktickým dizajnom takmer slnečné okuliare. Samozrejme nie doslova, určite sú robustnejšie, avšak oproti predchádzajúcim modelom sú viditeľne menšie.

virtuální brýle

•         Technológia VR už pripravila o život prvého človeka
Incident sa stal v Rusku, išlo však o nešťastnú náhodu, nepozornosť, no bez headsetu VR by sa to zrejme nestalo. No ale s tým je treba rátať, opatrní musíme byť vždy, z headseatom ešte nie sme nesmrteľní, skôr naopak. Dotyčný muž mal na sebe nasadený spomínaný headset a ako vieme, vtiahne nás do svojej video-reality, v ktorej nevnímame nič, len priestor na obrazovke, respektíve vo videohre. Tým pádom hráč omylom zakopol a spadol na sklenený stôl tak nešťastne, až ho zranenie stálo život. Preto si na podobné veci dajme pozor, aby v okolí, v ktorom sa z headsetom pohybujeme, nemohlo prísť k podobnej nehode. Napríklad sklenený stôl radšej premiestnime do inej miestnosti.

na kole

•         Najnovší headset a jeho vlastnosti
Skvelá novinka nesie názov HTC Vive Pro a má perfektné rozlíšenie, 2880 x 1600 pixelov. Za zmienku určite stojí i reálnejší a kvalitnejší zvuk, ktorý nás ešte viac vtiahne do deja. Ide vlastne o rázne vylepšenie predchádzajúceho modelu HC Vive.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.