Nezaradené

Prečo je dôležité mať svoje sny?

Hovorí sa, že život je príliš krátky na to, aby sme sa hnevali, jedovali a strachovali o veci, ktoré sa nedajú naším pričinením nijako zmeniť. Jednoducho to nezmeníme ani keby sme sa neviem ako snažili. Život sa nedá len tak odignorovať a treba ho prežiť naplno. Kým sa však toto uvedomíme často môže byť príliš neskoro na to, aby sme s tým niečo aj spravili. Môže nás brzdiť naša vlastná lenivosť alebo len naša povaha a strach, ktorý nám bráni vyskúšať rôzne nové zážitky a skúsenosti. Tie by náš život mohlo okoreniť, ale aj skrátiť a práve preto sa ich bojíme.

umění

No mnohí ľudia nežijú len preto, že sú stratení vo vlastnej beznádejí. Že sú neschopní a neoplatí sa im žiť. Nemajú z čoho žiť a nemajú z čoho platiť nájomné, energie, dokonca niekedy ani bežné výdaje. Je to veľmi komplikované, keď človek nevie zohnať dostatok finančných prostriedkov na svoj vlastný život. No netreba sa vzdávať a treba mať svoje SNY.

SNY sú totiž to jediné, čo by nás malo posúvať vpred, keď všetko ostatné zlyhá.
Priznajte sa, aj vy určite nejaký detský sen máte.
Že nie? Potom ste naň len zabudli.
Vyfučal vám z hlavy, tak ako vaša detskosť. Kúsok z nej by sme však nemali nikdy stratiť. Je to naša záchrana v bežnom hektickom živote, ktorý nás môže stáť niekedy aj VŠETKO.
Sny nie sú len snami, keď si ich začneme plniť. Najlepším hobby je sen, ktorý si začnete plniť. Sen, ktorý vám nikto nedokáže zobrať, pretože jedine vy viete, že ho naozaj chcete. Sen, ktorý snívate už od úplného detstva a vy jediné viete ako naozaj vyzerá. Stále ho vidíte reálne, hoci je len vo vašej pamäti. Vo vašej pamäti už od nepamäti. 

sen

Treba si plniť svoje sny. Práve teraz je tá pravá chvíľa. Nie zajtra, ani o týždeň. Teraz treba začať niečo s tým robiť. Nič sa nestane len tak bez vášho pričinenia. Treba bojovať za svoje sny, ktoré môžete neskôr aj žiť. A žiť svoje sny je tým najkrajším, čo si môžete zobrať do svojho života. Taký život má naozaj zmysel. Na konci svojho života potom môžete povedať, že ste svoj život žili rozprávkovo, pretože všetky vaše sny a túžby sa vyplnili. 

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.