Zaujímavé miesta na Záhorí, o ktorých ste možno nevedeli

Záhorie je región typický hlavne pre svoje zvláštne, počeštené nárečie. Taktiež je to oblasť bohatá na prírodné, historické, ale aj kultúrne pamiatky. Dovolím si povedať, že každý človek si tu nájde niečo. Nachádzajú sa tam miesta vhodné na túry, prechádzky, ale aj spoznávanie histórie.

Krása prírody

Ako prvé môžeme spomenúť Mohylu Milana Rastislava Štefánika, ktorá sa nachádza pri Brezovej pod Bradlom, z ktorej na ňu v pravidelných intervaloch jazdí aj vláčik. Taktiež sa tam dá pohodlne dostať aj autom, alebo pre väčších turistov aj peši. Výhľad odtiaľ je naozaj famózny. Ak však chcete vidieť o trocha lepšie, približne 10 – 15 minút odtiaľ (peši) sa v lese nachádza vyhliadka Hrombaba. Táto vyhliadka nie je až tak známa vzhľadom k tomu, koľko turistov pozná Mohylu, a preto tam nestretnete veľa ľudí, no ten výhľad neprekoná len tak niečo!

Za zmienku stojí, samozrejme, aj hrad Pajštún, na ktorý sa autom určite nedostanete. Pod hradom sa dá zaparkovať, ale odtiaľ si musíte urobiť menšiu túru až hore. Na samotnom hrade sú ohniská, dá sa tam opekať a aj stanovať. Kto by sa nechcel zobudiť v takom krásnom prostredí s takou vyhliadkou?

Výhľad na Skalicu

Neopomenieme ani jedno naj, ktoré sa nachádza na Záhorí, konkrétne medzi dedinami Rybky a Oreské. Je to Miléniový kríž a je najvyšší na Slovensku. S jeho výškou, ktorá je 27 metrov, ho určite neprehliadnete.

Ako posledné miesto, ktoré spomenieme, je mesto Skalica. Toto mesto sa pýši hneď niekoľkými pamiatkami, ako je napríklad Rotunda Svätého Juraja, Gvadányiho kúria, alebo 15 kostolov. Hneď na námestí je Farský kostol a vedľa neho je Jezuitský, pod ktorým sú sprístupnené krypty. Ďalej napríklad aj Františkánsky kostol so záhradou, v ktorej sa konávajú rôzne podujatia. Skalicu obkolesujú aj mestské hradby, z ktorých stále ostali nejaké časti. Viaže sa k nim zaujímavá povesť, že Belo II. Slepý ich chcel mať také široké, aby po nich mohol prejsť s kočom. No tým, že bol slepý, ho Skaličania oklamali, urobili ich užšie a previezli ho na štrku pri hradbách, aby ho presvedčili, že ich skutočne postavili podľa jeho predstáv. Belo II. na ich klamstvo prišiel a hovorí sa, že ich nechal zamurovať do hradieb.

Záhorie ponúka oveľa viacej zaujímavých miest, a každé jedno z nich sa oplatí vidieť.

Proudly powered by WordPress | Theme: Outfit Blog by Crimson Themes.